.... "Najważniejsze w chorobie, to nie tracić serca!" ...

Polskie forum ludzi dotknietych chorobami nowotworowymi krwi.


#1 2010-02-08 10:21:47

 Maksym

Nowy użytkownik

467465
Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 1
Punktów :   

Jaka dieta?

Witam

Jestem Maksym i choruje na ostra bialaczke typu ALL. Mozliwe ze niedlugo wyjde do domu. Z tego co wiem bede musial przejsc na diete. Tutaj pojawia sie pytanie. Co powinienem jesc i w jakich ilosciach. Przeszukujac internet znalazlem to:

http://www.arkadia-szprotawa.pl/opty_zyw.htm

Niestety nie moge znalesc zadnej listy produktow zalecanych/odmawianych. Jezeli ma ktos z Was takie informacje prosze o wpisanie. Glownie interesuja mnie produkty jak chleb (jaki rodzaj), maslo warzywa i owoce, dzemy (wiem ze nie powinno sie jesc cukrow ale tez wiem ze trzeba 50g dziennie zapewnic), herbate slodzic cukrem czy slodzikiem, mleko i platki, wedlina, sery (zolte czy topione), miesa, ryz i kasza.

Offline

 

#2 2010-03-07 23:30:24

mycha

Nowy użytkownik

Skąd: Wa-wa
Zarejestrowany: 2010-01-30
Posty: 3
Punktów :   

Re: Jaka dieta?

Hej Maksym,

powiem szczerze że ja w trakcie leczenia nie miałam diety oczywiście najlepiej jesć lekkostrawne potrawy i produkty pieczone gotowane raczej nie smażone aby nie obciążać organizmu. Nie miałam ograniczeń jeżeli chodzi o cukry może masz podwyższony poziom cukru? Dopiero po przeszczepie dostałam wytyczne co do odzywiania i wszytko dowiedziałam się od lekarza. Mam tabelę jak coś to podeślę skan na email kiedyś podsyłałam Tarsusowi - właśnie może on coś w tym temacie sie jeszcze wypowie - chyba dawno nie zagladał tutaj tak jak ja (sorki za opóźnienie w odpisywaniu)

<3m się>

A.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plchart polski charakter Dziwnówek pensjonaty